Yüklenirken Lütfen Bekleyiniz...

Ankara Umut Hastanesi İndirim Protokolü

Ankara Umut Hastanesi’nde Cumartesi günü ilçemizin yerel gazetecileri ile bir basın toplantısı gerçekleştirildi. Umut Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Ulucaköy, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Akdenizli, Eğitim Komisyonu Başkanı Yusuf Ekinci, Başhekim Ayça Tanrıseven, Kalite ve Eğitim Müdürü Perihan Saygılı, Genel Cerrahi Prof. Dr. Arif Özdemir, Genel Cerrahi Prof. Dor. Celal İsmail Bilgiç,Polatlı Gazeteciler Derneği Başkanı Tevfik Emre Efe, Duatepe Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ali Rıza Ovacık, İstiklal Gazetesi İmtiyaz Sahibi Sevim Işık, Ankara Umut Hastanesi’nde bir araya geldi. Polatlı yerel basınına ve ailelerine ilişkin indirim protokolü imzalandı.
 
TANRISEVEN, “DAHA YÜRÜYECEK ÇOK YOLUMUZ VAR”
 
İlçemizin yerel gazetecileri Cumartesi günü Ankara Umut Hastanesi’nde gerçekleştirilen basın toplantısına katıldı. Umut Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Ulucaköy, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Akdenizli, Eğitim Komisyonu Başkanı Yusuf Ekinci, Başhekim Ayça Tanrıseven, Kalite ve Eğitim Müdürü Perihan Saygılı, Genel Cerrahi Prof. Dr. Arif Özdemir, Polatlı Gazeteciler Derneği Başkanı Tevfik Emre Efe, Duatepe Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ali Rıza Ovacık, İstiklal Gazetesi İmtiyaz Sahibi Sevim Işık, Ankara Umut Hastanesi’nde bir araya geldi. Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Ulucaköy ve Polatlı Gazeteciler Derneği Başkanı Tevfik Emre Efe arasında indirim protokolü imzalandı. Ardından Umut Hastanesi’nin tanıtımını yapan Başhekim Ayça Tanrıseven şu ifadelere yer verdi.
 
“Ankara Umut Hastanesi Sosyal Güvenlik Kurumuyla tüm branşlarda anlaşması olan bir özel hastane. Genel amaçlı bir hastanedir. Hastanemiz köklü bir hastanedir. Ankara 20 yıllık bir geçmişi vardır. 2 yıllık bir mazisi var bizim grubuz burayı devraldı. Ankara umut hastanesi ismiyle biz bayrağı devam ettirmeye çalıyoruz. Zaman içerisinde başlangıçta kadın doğum hastanesi olarak açılmış City Hospital’ken ondan sonra zaman içerisinde bir kardiyoloji hastanesine verilmiş, daha çok kalp hastanesi haline gelmiş. Biz devraldığımızdan beri de yeniden bir kabuk değiştirmeye girdik ve genel amaçlı bir hastane oluşturmaya çalıştık. Daha yürüyecek çok yolumuz var. İki yıldan beri neler yaptık? Öncelikle tepeden tırnağa bütün bina yenilendi. Gerçekten günümüzün şartlarına uygun bir bina yaratmaya çalıştık. Burası ruhsatlı bir hastanedir. Zaman içerisinde hastaların konfor beklentisi değişiyor. Elimizden geldiği kadarıyla mevcut binayı iyi kullanarak bir fiziksel değişim sürecine gittik. Havalandırma tesisatından su tesisatına duvar kağıdından yer döşemesine kadar epeyce bir fiziksel değişiklik yaptık. Bunlarla birlikte teknolojik olarak hastanemizi güne uyarladık, günü yakaladık. Mamografi cihazı, MR cihazı, Tomografi cihazı gibi günümüzde hekimlik açısından olmazsa olmaz diye düşündüğümüz teknolojileri hastanenin içerisine getirdik. Bütün tıbbi cihazlar hemen hemen yenilendi. Mesela Ankara’da en sessiz MR bizim hastanemizdedir. Günün biraz ilerisine geçtiğimiz noktalar oldu. Bütün bunlar bittikten sonra da şimdi hizmete ilişkin revizyonlarımızı ve iyileştirmelerimizi yapıyoruz. Öncelikle kardiyoloji hastanesi olarak devraldık ama iki yıl içerisinde hasta profilimizde belirli bir değişikli oldu. Mevcudu koruduk, hiç kimseyi işinden etmedik ama üzerine yaptığımız ilavelerle hastanenin çevresi büyük oranda değişti. Özellikle çok güçlü bir genel cerrahi bölümümüz oluştu. Özel hastanelerde öyle kolay kolay büyük kanser ameliyatları çok göremezsiniz ama bizim için çok rutin vakalardır. Ortopedi ekibimiz çok başarılı işler yapmaya başladı. Nöroloji hiç yoktu bu bölüm ilave oldu, radyoloji kliniği çok güçlü oldu. Sonuç olarak her alanda hizmet verebilen, özel hastane olmanın avantajını da koruyarak, hızlı kara verebilen güzel bir hastane olduğumuza inanıyoruz.
 
“TÜM ALANLARDA HİZMET VEREBİLEN GÜÇLÜ BİR HASTANE OLDUK.”
 
Bizim ekip olarak bir farklığımız var. Bizim bütün arkadaşlarımız hasta için burada olduğumuzu çok bilincindeyiz. Mevcudu koruduk, burası kalp hastanesiydi, kalp hastanesi olarak devam ediyor ama diğer branşlarda çok ciddi gelişmeler oldu. Diğer özel hastanelerden bizi ayırdığını düşündüğüm çok önemli bir şey var. Hepimiz hasta için buradayız. Bizim derdimiz çok para kazanmak değil bizim derdimiz çok iş yapmak değil bizim derdimiz ünlü olmak değil. Bizim derdimiz buraya gelen inşalar doğru tıbbi tedaviyi alabilsin, buradan memnun ayrıldın, biz onlara bir kusur etmeyelim. Herkes güler yüzle davransın, bütün hekimler doğru tanı, doğru yöntemlerle gereksiz tetkik gereksiz yatış yapmayalım, anormal rakamlarla çalışmayalım. Herksin bir ödeme gücü vardır. Ödeme gücü olmasa da kapımız açık herkes için elimizden geleni yaparız. Biz burada doğru tıbbi işleri doğru ambalajla yapabilen bir hastane aline gelmek istiyoruz bütün derdimiz bu. İşimizi güzel yapalım hepimiz doktoruz, eve gittiğimiz zaman rahat uyuyalım. Bugün iyi bir şeyler yaptık diyelim bütün dert, bütün amaç budur. Hiçbirimizin özel hayatı yok, hepimiz her zaman buradayız.”
 
ULUCAKÖY, “MÜKEMMELE ULAŞMAK İÇİN NE GEREKİYORSA YAPIYORUZ”
 
Umut Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Ulusaköy ise, “Şu anda çok iyi gidiyoruz. Her zaman mükemmele ulaşmaya çalışıyoruz. Tüm branşlardan çağdaş hizmeti sunabilen bir hastane haline geldik. Hekimlikte tecrübe çok önemlidir. Mükemmele ulaşmak için ne gerekiyorsa yapıyoruz. Bizim felsefemiz budur. Güvenilir bir hastane olmak da çok önemlidir biz bunu kamuoyuna aşılamaya çalışılıyoruz. Bu millet buna layıktır. Hizmet sunarken eşitlik temel ilkemizdir. Her odada aynı hijyen, aynı eşyalar vardır. Vatandaş az veya çok para versin herkes eşittir. Hastalarımız çok memnun ve çok mutlular. Polatlı da bizim için çok önemli bir ilçedir.” Diye konuştu.