Yüklenirken Lütfen Bekleyiniz...

Kardio Vasküler Cerrahi (KVC) Yoğun Bakım Ünitesi

Kardiovasküler Cerrahi (KVC) Yoğun Bakım Ünitesi’nde kalp damar ameliyatı geçirmiş ya da geçirecek olan hastaların tüm bulgu ve fonksiyonları kesintisiz takip edilmekte ve desteklenmektedir.

Alanında uzman ve akademik unvana sahip hekimler, deneyimli ve sertifikalı sağlık personeli ile 24 saat en nitelikli sağlık hizmeti verilmektedir. Tam donanımlı ünitede yatak başı monitörler aracılığı ile hastaların kalp atış sayısı, ritmi, arteriel kan basıncı, kandaki oksijenle doyurulma yüzdesi, solunum sayısı, vücut ısısı ve ayrıca saatlik kanama miktarı, idrar çıkış miktarı, solunum cihazının parametreleri ve belirli aralıklarla arteriel kan gazları yakın takip edilir. Kalp yetmezliği olan hastalara gerektiğinde pompa ile (İntra Aortik Baloon Pump) tıbbi destek sağlanabilmektedir. Ünitede en son teknoloji ürünü cihazlar kullanılmakta, bilgisayarlı tomografi, yatak başı ultrason, yatak başı ekokardiyografi, endoskopi gibi tetkik ve işlemler anında yapılmaktadır.

Özel Ankara Umut Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Ekibi sahip olduğu üstün deneyim ile kalplerine dokunarak sağlığına kavuşturduğu hastalar ile büyük bir aile olmaya ve başarılı birçok ameliyata imza atmaya devam etmektedir.