Yüklenirken Lütfen Bekleyiniz...

Prof. Dr. Şaziye ŞAHİN

Prof. Dr. Şaziye ŞAHİN

            1966 yılında Yozgat’ta doğdu. İlk, orta ve lise öğretimini Yozgat’ta tamamladı. 1989 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Mecburi hizmetini 1989-1990 yılları arasında Sağlık Bakanlığı Çivril (Denizli) Merkez Sağlık Ocağı’nda yaptı.
S.B. Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Kliniği'nde asistan olarak görev yaptı ve 1997‘de uzman oldu ve 2000 yılına kadar aynı hastanede uzman doktor olarak çalıştı. Ayrıca 1999-2000 yılları arasında başhekim yardımcılığı görevi de yaptı.
2000 yılında Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı’na Yardımcı Doçent olarak göreve başladı ve oradaki anesteziyoloji kliniği ve ameliyathanenin kurulmasında görev aldı. 2002 yılında İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi Algoloji Bilim Dalında misafir öğretim üyesi olarak çalıştı ve döndükten sonra kendi üniversitesinde ilk ağrı polikliniğini açtı. 2005 yılında doçentlik sınavına girdi ve Üniversitelerarası Kurul tarafından Anesteziyoloji bilim alanında üniversite Doçenti ünvan ve yetkisi verildi. 2005- 2009 yılları arasında Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi, Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı’nda doçent olarak görev yaptı.  2008 yılında Türk ağrı derneği yeterlilik sınavını başararak algoloji board sertifikasını aldı.
2009 yılında S.B. Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesine Anesteziyoloji ve Reanimasyon klinik şefi olarak atandı ve aynı hastanede kendi alanındaki ilk eğitim kliniğini kurdu. Ayrıca ağrı polikliniğini ve yataklı kronik ağrı tedavi hizmetlerini kurup başlatarak hizmet verdi. 2009 yılında ilaveten SB Atatürk Göğüs Hastalıkları Hastanesinin de Anesteziyoloji ve Reanimasyon Kliniğine şef vekili olarak atandı. 20 şubat 2012 tarihine kadar bu kurumlardaki görevlerini sürdürdü. 2011 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından verilen Algoloji (Ağrı) alanında yan dal yeterlilik diplomasını almaya hak kazandı.
 
2012 yılında Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim dalında Anesteziyoloji profesörü kadrosunda çalışmaya başladı. 2018 yılına kadar aynı kurumda çalıştı. Bu kurumda anesteziye ilaveten baş, yüz, ağız ve çene ağrısı hastalarının tanı ve tedavisini gerçekleştirirken lisans ve yüksek lisans düzeyinde teorik ve pratik anestezi ve ağrı tanı ve tedavisi ile ilgili dersler verdi.
  Kronik ağrı tedavisi, bel- bacak ağrıları, boyun-kol ağrıları, ağız yüz ve çene ağrıları, akut ağrı tedavisi ve  kas eklem ağrıları özel ilgi alanlarıdır.
 Bir çocuk annesi olan Dr Şahin ingilizce ve orta düzeyde Fransızca bilmektedir.