Yüklenirken Lütfen Bekleyiniz...

Sağlık, UMUT’la Başlar

Polatlılıların kalp hastalıkları tedavisinde başarıları ile tanıdığı Özel Umut Hastanesi, şimdi yeni yönetim anlayışıyla tam teşekküllü bir hastane olarak Polatlı ve tüm Türkiye’ye sağlık hizmeti sunuyor.
 
Özel Ankara Umut Hastanesi, Polatlı basın mensupları ile bir araya geldi. Yeni Yönetim anlayışıyla Ankara ve ilçeleri olmak üzere her branşta vatandaşlara hizmet sunan Ankara Özel Umut Hastanesi, son teknoloji radyoloji cihazlarıyla da farkını ortaya koyuyor. Yerel basın mensupları ile tanışma yemeğinde buluşan Özel Umut Hastanesi yönetimi, hastanedeki yeniliklerden bahsetti, basın mensuplarına hastane gezdirildi. Ayrıca Polatlı Gazeteciler Derneği ve Özel Ankara Umut Hastanesi arasında indirim protokolü imzalandı.

Umut Hastanesinden Yerel Basına İndirim
 
Toplantıya; Hastane Yöneticisi Prof. Dr. Arif Özdemir, Başhekim Ayça Tanrısever, 20. Dönem Milletvekili ve Eğitim Komisyonu Başkanı Yusuf Ekinci, Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Ulucaköy, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Akdeniz, Genel Cerrah

Uzmanı Prof. Dr. Aydın İnan, Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. İsmail Bilgiç, Hastane Basın Danışmanı ve Başar Ajans Sahibi Nuray Başar, Kalite ve Eğitim Müdürü Perihan Saygılı, Hastane eski Halkla İlişkiler Müdürü Hakan Cem Küçükoğlu, Protokol Koordinatörü Bülent Türkten, Kurumsal İlişkiler Müdürü Yeliz Çelik, İstiklal Gazetesi Kurucu Yazı İşleri Müdürü Sevim Işık, POGADER Başkanı ve Duatepe Gazetesi ortağı Tevfik Emre Efe ve Duatepe Gazetesi ortağı Ali Rıza Ovacık ile yerel gazete muhabirleri katıldı. Yerel basın ve ailelerini kapsayan indirim protokolü için POGADER ve Umut Hastanesi yönetimince imzalar atıldı.
 
“Hepimiz hastalar için buradayız”
 
Açılış konuşmasını yapan Başhekim Ayça Tanrısever; “SGK ile tüm branşlarda anlaşması olan bir özel hastaneyiz. Burayı biz Kardiyoloji Hastanesi olarak devraldık ama iki yıl içerisinde hasta profilimizde belirgin bir değişiklik oldu. Mevcut personellerimizi koruduk ve üzerine özellikle Arif hocam ve onun ekip arkadaşları ile yaptığımız ilavelerle hastanenin çehresi büyük oranda değişti. Onkolojik cerrahide çok büyük işlere imza attık, en büyük kanser ameliyatları bile rutin vakalar haline geldi. Her alanda hizmet verebilen güzel bir hastane olduğumuza inanıyoruz. Hepimiz hastalar için buradayız, bizim derdimiz çok para kazanmak veya ünlü olmak değil; bizim derdimiz hastalar burada doğru tıbbi tedavi alsın, buradan memnun ayrılsın, anormal rakamlarla çalışmayalım, eve gittiğimiz zaman bugün iyi bir şeyler yaptık diyebilelim.”şeklinde bilgi verdi.

“Para değil, hasta öncelikli çalışıyoruz”
 
Hastane Yöneticisi Prof. Dr. Arif Özdemir ise yaptığı konuşmada; “Mükemmele ulaşmak için ne gerekirse yapıyoruz. Güvenli bir hastaneyiz, vatandaş buraya geldiğinde doğru teşhisin konacağını bilir. Eşitlik temel prensibimizdir. Para değil, hasta öncelikli çalışıyoruz. Bizim felsefemiz özel hastane felsefesi değil, kaliteli hizmet felsefesidir. Herkese eşit hizmet verme hevesi içindeyiz. Hastanemiz Polatlılılar tarafından da bilinen bir yer ama bu kadar çok branşa sahip olduğumuzu bilmiyor olabilirler. İhtiyacın olduğu her branşta son teknoloji radyoloji cihazlarımızla Polatlı halkının da hizmetindeyiz.”dedi.

Önce Hasta Memnuniyeti
 
Birlikte yenilen öğle yemeğinin ardından yerel basın mensuplarına hastane gezdirildi. Yapılan bilgilendirmede şu ifadeler yer aldı: “Özel Ankara Umut Hastanesi; sağlığın korunması, geliştirilmesi ve sürdürülmesi için nitelikli sağlık hizmeti veren tam donanımlı bir sağlık kuruluşudur. Tıp ve diğer alanlardaki bilimsel, teknolojik ve sosyolojik gelişmeler doğrultusunda hizmetlerini sürekli gözden geçirerek uluslar arası kalite standartları doğrultusunda hizmet vermektedir. Bu hizmetleri, akademik/uzman hekim, bilgi ve beceri düzeyi yüksek personel, ileri teknoloji, konforlu mimari, kaliteli hizmet, katılımcı yönetim ilkeleri ışığında sunmaktadır. Geniş vizyonu ve kaliteli hizmeti ile sadece ülke içinde değil, uluslar arası alanda da tercih edilen bir sağlık kurumudur. Avrupa, Asya, Afrika gibi bölgelerden gelen tüm hastalara ilk başvurudan, taburculuk sonrası döneme kadar nitelikli hizmet vermektedir.”
 
“ÖZNEMİZ İNSAN”
 
“Özel Ankara Umut Hastanesi’nin güler yüzlü ve eğitimli kadrosu “ÖZNEMİZ İNSAN” anlayışı ile hizmet sunmaktadır. Tüm çalışanlar, bireysel farklılık ve gereksinimleri göz önünde bulundurarak, başvuran herkesi değerli bir misafiri olarak görmekte, bilgi ve becerisini şefkat ile birleştirip insan onuruna yakışan en profesyonel hizmeti sunmaktadır.Özel Ankara Umut Hastanesi yataklı ve ayaktan tedavi bölümleri, hem hastalar hem de çalışanlar açısından sağlık hizmetlerinin huzur ve güven içinde sürdürülmesi yönünde tasarlanmıştır. Hasta odaları tüm beklentileri karşılayacak nitelikte ve ergonomik olarak dizayn edilmiştir. Tüm odalarda; refakatçi koltuğu, televizyon, telefon, mini buzdolabı, gardırop, değerli eşya kasası, kişisel bakım ürünleri, hemşire çağrı sistemi, iklimlendirme ve havalandırma sistemleri bulunmaktadır.”
 
“Sizler için “UMUT” olmaya devam edeceğiz”