Kalp ve Damar Cerrahisi

 Kalp ve Damar Cerrahisi

Kalp ve damar hastalıklarının ilaç veya kardiyolojik yöntemlerle tedavi edilemediği durumlarda cerrahi tedavi yöntemleri devreye girer. Kalp veya büyük damarlar üzerinde yapılan cerrahi operasyonlar erişkin ve çocuk kalp ameliyatları diye ikiye ayrılır.

Erişkinlerde yapılan kalp ameliyatları çok çeşitli olup koroner bypass, kapak tamiri ve değiştirme ameliyatları, aort anevrizmaları ve yırtılmaları, kalp tümörleri, ritim bozuklukları ve kalp nakli cerrahisi ön sırada gelen kalp ameliyatlarındandır. Çocuklarda ise en yaygın olarak doğumsal kalp hastalıklarının cerrahi onarımı yapılır. Tüm kalp ameliyatları, SSK, Emekli Sandığı ve Bağ-Kur’un yanı sıra çeşitli sigorta şirketleriyle ve kurumlarla anlaşmalı olarak yapılmaktadır.

Özel Ankara Umut Hastanesi Kardio Vasküler Cerrahi Bölümünün deneyimli ekibi tarafından yapılan kalp ameliyatlarının başarı oranları dünya ve ülkemizdeki oranlarla karşılaştırıldığında övgüye değer düzeydedir. Uzman hekim kadrosu tarafından tüm tetkik sonuçları ve anjiyografi görüntüleri büyük titizlikle değerlendirilmektedir. Ameliyat öncesi ve sonrası dönemde hastaların kalp cerrahisi dışındaki hastalıkları da hastanemizin uzman hekimleri tarafından koordineli olarak izlenmektedir.

KVC Yoğun Bakım Ünitesi üst düzey teknolojik donanıma sahip olup, kalp damar ameliyatı geçirmiş ya da geçirecek olan hastaların, 24 saat boyunca kalp atışları, sayısı, ritmi, tansiyonu, kandaki oksijenle durumu, solunum sayısı, vücut ısısı monitörlerden kesintisiz izlenmektedir. Ünitemizde gerektiğinde pompa (Intra Aortik Baloon Pump), hemodiyaliz, ultrafiltrasyon vb. girişimsel destek tedavi uygulamaları da yapılmaktadır.
 
Ameliyatlar
 
● Koroner Bypass Ameliyatları,
● Aort Damarı Ameliyatları,
● Kalp Kapak Ameliyatları  (Aort, Mitral ve
   Triküspid Kapak),
● Bacak Atardamarları ve Varis Ameliyatları,
● Karotis (Şah Damarı) Ameliyatları,
● Göğüs Cerrahisi (Akciğer Ameliyatları),
● Video Kamera (Videoskop) ile Kalp Ameliyatı (Göğüs Kafesi Açılmadan).
 
Hizmet Bölümleri
 
● Tanı ve Tedavi Bölümleri,
● Yoğun Bakım Ünitesi,
● 24 Saat Boyunca Monitör ile Kesintisiz İzlem,
● Yatan Hasta Kliniği.
“Kalp ve Damarlarınızın Sağlığı İçin UMUT Var”
Yıllık Ortalama 1000 Açık Kalp Ameliyatı Yapıyoruz.

Bir Yorum Bırak