Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Polikliniğimizde, bebek ve çocuk hastalarımıza, çağdaş tıbbın son teknolojileri kullanılarak tanı ve tedavi yöntemleri kaliteli bir şekilde sunulmaktadır.

Çocuk Hastalıkları Bölümümüzde;

  • Hastanemizde doğan bebeğinizin çocuk doktorumuz tarafından muayenesi yapılarak, size bebek bakımı ve beslenmesi ile ilgili gerekli bilgiler verilmektedir.
  • Bebeğiniz için 1 yaşına kadar büyüme ve gelişme süreci çok önemlidir. Bu nedenle bu konuda çok hassas davranıyoruz. Bu kritik dönemde size hem rehberlik etmeye hem de yardımcı olmaya hazırız. Bu amaçla yenidoğan bebeğinizin, 1 yaşına kadar Sağlam Bebek İzlemi hastanemizde yapılmaktadır. İzlem esnasında bebeğinizin büyümesi, gelişmesi, beslenmesi, aşıları, diş çıkarması gibi durumlar kontrol edilmekte ve gerekli tüm bilgilendirmeler yapılmaktadır. Kendinizi asla yalnız hissetmeyeceksiniz.
  • 1 yaşından sağlıklı bir ergen olana kadar, çocuklarınızın büyüme ve gelişmesi takip edilmektedir.
  • Büyüme ve gelişmenin kritik dönemlerinden biri olan ergenlik döneminde, çocuğunuzun büyümesi ve cinsel gelişiminin kontrolü içinhem gerekli kontroller yapılmakta hem de çocuğunuza ve size danışmanlık hizmeti verilmektedir.
  • 0-16 yaş aralığındaki çocuklara, çocuk hastalıklarının tanı ve tedavisine yönelik her türlü hizmet uzman ekibimiz tarafından verilmektedir. Ayrıca koruyucu çocuk sağlığı hizmetleri ile hasta ve yakınlarının bilgilendirilmesi ve gerekli eğitimleri yapılmaktadır.
  • Çocuk Endokrinolojisi Uzmanımız tarafından başlıca boy kısalığı, zayıflık, kilo fazlalığı, erken ergenlik, erken adet görme, guatr, Haşimoto Tiroiditi, Graves hastalığı, D vitamini eksikliği, ergenlik gecikmesi, pipi küçüklüğü ve hipofiz hastalıkları takip ve tedavi edilmektedir.
    • Özellikle Tip 1 diyabet mellituslu hastalara uzman diyetisyenimiz ile birlikte İnsülin Pompa takılabilmekte ve izlemleri yapılmaktadır.
  • Özel Umut Hastanesi olarak, uzman hekimimiz ile geleceğimiz olan bebek ve çocuklarınızı en iyi şekilde büyütmeyi hedef alarak kalite, güven ve çağdaşlığı ilke edinerek hizmet sunmaya devam etmekteyiz.

Bir Yorum Bırak